Antalya Teknoloji Festivali

Muratpaşa Belediyesi Teknoloji ve Drone Festivali kapsamında yapılacak olan Robotik kodlama eğitimi ile robot yarışları organizasyonunda;

Vex iq eğitim seti, vex edr, V5 eğitim setleri ve bu setlere ait turnuva kurguları yer almaktadır.

VEX EDR yarışması

7-16 yaş arası öğrenciler vex eğitim setlerine aşinalık seviyelerine göre gruplandırılacaktır. 6 kişilik öğrenci ve 2 mentör ile oluşturulacak gruplar ile temel seviyeden başlayarak; vex eğitim setlerinin fiziksel olarak kurgularından sonra, modkit ve roboc programları ile robotları kodlayarak; çeşitli zorluklardaki sahalarda robot savaşlarına katılacaktır. Grupların engellerle oluşturulmuş parkurları başarıyla tamamlayarak en yüksek puanı almaları hedeflenmektedir.

Muratpaşa Belediyesi Spor klubü robotik takımı, Antalyaspor Klubü Robotik takımı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Robotik Takımı, Antalya Organize Sanayi Bölgesi Robotik Takımı, Antalya Ticaret Borsası Robotik Takımı, Antalya Amatör Spor Klupleri Federasyonu Robotik Takımı, Antalya Makine Mühendisleri Odası Robotik Takımı, Antalya Elektrik Mühendisleri Odası Robotik Takımı, Alanyaspor Robotik Takımı, Muratpaşa Muhtarlar Derneği Robotik Takımı, Antalya Yörük Türkmen Gençliği Robotik Takımı, Antalya Hemşeri Dernekler Platformu Robotik Takımı, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Robotik Takımı, Anadolu  Birliği Robotik Takımı, Atatürkçü Düşünce Derneği Robotik Takımı, Antalya Barosu Robotik Takımı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Robotik Takımı, Türk Hava Kurumu Robotik Takımı, Muratpaşa Ziraat Odası Robotik Takımı, Türkiye Spor Yazarları Derneği Robotik Takımı; Vex robotik eğitimlerini tamamlayarak yarışmalara katılmıştır. Turnuvalar sonucunda yarışmaları birincilikle tamamlayan Antalya Yörük Türkmen Gençliği Robotik Takımına birincilik ödüllerini Muratpaşa Belediyesi Belediye Başkanı Syn. Ümit Uysal tarafından takdim edilmiştir.

makertech